Sleva! Petrohradská šelaková politura Petersburger Lack Zobrazit větší

Petrohradská šelaková politura Petersburger Lack

Nové

Natírací bezbarvý vysoce lesklý politurovací lak vyrobený z šelaku. Používá se na hrany, profily a řezby, tam kde není možné dobře leštit.

Více informací

563 Kč

-5%

593 Kč

  • 250 ml, plastová láhev
  • 500 ml, plastová láhev
  • 1 Litr, plechovka

Více informací

Petrohradská šelaková politura na nábytek HS Petersburger Möbellack Schellack

Popis výrobku

Petersburger Lack je lesklý šelakový natírací politurový lak pro obnovu vysoce lesklých dřevěných povrchů. Používá se jako vrchní lak na soustružené díly, části schodišť, ozdoby a dřevořezby, na kterých z důvodu jejich složitého tvaru nelze nanášet šelakovou polituru leštěním pomocí tampónu (polné).

Složení výrobku

Šelak, alkohol, rozpouštědlo, pryskyřice

Návod k použití

Lakovaný povrch musí být před aplikací suchý o očištěný od mastnot a prachu. Před nanesením politury je důležité nejprve povrch přebrousit. Čím jemnější je brus, tím bude lakový povrch hladší. Vhodný je postupný brus papírem od zrnitosti 180 až po 1000. U řezeb lze k broušení použít jemnou ocelovou brusnou vlnu nebo brusné rouno.

Petrohradský lak nanášejte pomalu a rovnoměrně jedním tahem měkkým štětcem nebo tampónem (polnou). Po zaschnutí laku, cca. 2 hodiny, lze vytvořit druhou, případně třetí vrstvu pro dosažení požadovaného vysokého lesku povrchu.

Lak zpracovávejte v suchém a teplém prostředí.

Upozornění

Výrobek je určen pro profesionální použití, kde je předpoklad základních znalostí povrchových úprav dřeva a výrobků, např. mořidel, olejů, vosků, klíhu atd. Návody výrobce jsou nezávazná doporučení, která vycházejí z mnohaleté praxe a zkušeností.

Technické údaje

Doba skladování: minimálně 2 roky (v uzavřeném obalu a při pokojové teplotě)

Obsah: 250 ml, 500 ml nebo 1000 ml