Tampón pro nanášení šelaku Zobrazit větší

Polná - nanášecí tampón na šelak

784000

Tampón neboli polná pro nanášení šelaku a šelakových politur technikou leštění

Více informací

194 Kč

Skladem

Více informací

Tampón tzv. polná pro nanášení šelaku a šelakových politur

Skladová dostupnost

Zboží je na našem skladě, dodání je 1 až 2 pracovní dny.

Popis výrobku

Speciální tampón tzv. polná pro nanášení šelakového laku technikou leštění. Tampón se skládá ze dvou textilních tkanin a výplně. Vrchní textilní tkanina je ze lnu a vnitřní tkanina je ze 100% bavlny. Výplň tampónu je z pravé ovčí vlny. 

Obsah balení

1 ks tampón složený z tkaniny ze lnu a z tkaniny z bavlny s výplní z ovčí vlny převázaný gumičkou

Návod k použití

Z tampónu sejměte gumičku a lehce ho pootevřete. Do výplně (ovčí vlny) aplikujte např. injekční stříkačkou 10 ml šelakového laku (politury). Poté opět tampón uzavřete gumičkou. Poté tlačte opakovaně na tampón např. na kartonu až prosákne šelakový lak z výplně do vnější lněné tkaniny. Tlačením se také vytvoří na tampónu plocha pro leštění - aplikaci šelaku. Pro snadnější kluz tampónu po dřevěné ploše nakapejte na leštící plochu tampónu 2 až 3 kapky kluzného leštícího oleje. Pokud se bude v průběhu nanášení šelaku jevit, že tampón lehce zadrhává, je potřeba opět nakapat na tampón pár kapek kluzného oleje. Po ukončení práce uskladněte tampón do uzavřené nádoby např. skleněné s víčkem, aby tampón nezatvrdl a dal se opět použít. 

Skladování

Použitý tampón uskladněte v nádobě bez přístupu vzduchu, např. skleněné s víčkem, aby nedošlo k zatvrdnutí tampónu. Na dno sklenice nalijte čistý alkohol (98 -99%) nebo ředidlo do šelakových politur.

Poradenství po telefonu

Příslušenství