HERMANN SACHSE Tvrdý olej na drevo

Tvrdý olej pre zušľachtenie a ošetrenie drevených povrchov v interiéroch

Viac detailov

26,78€

  • 500 ml, plechovka

Skladom

Detaily

Tvrdý olej na drevo HERMANN SACHSE Hartöl

Popis výrobku

Vysoko hodnotný zušľachťujúci tvrdý olej pre ošetrenie drevených povrchov v interiéroch. Mimoriadna odolnosť ošetrených povrchov proti vlhkosti, špine, mechanickému a chemickému poškodeniu. Zachováva prirodzené vlastnosti materiálu ako priedušnosť, pórovitosť a schopnosť difúzie. Jedná sa o olej, ktorý zvýrazní štruktúru dreva a preniká do hĺbky dreva. Tento čisto prírodný olej bez prímesí chemických látok je vhodný pre ošetrenie drevených kuchynských dosiek, pracovných dosiek, dosiek stolov, políc, regálov, je vhodný tiež na všetky typy drevených nelakovaných podláh, schodov a drevených polotovarov. Ošetrený povrch silne odpudzuje vodu, ale zostávajú prirodzené vlastností dreva.

Technické údaje

Zloženie: prírodné oleje bez prímesí chemických látok: varený ľanový olej (linseed oil varnish), orechové oleje (nut oils)

Odtieň: bezfarebný s ľahkým medovým tónom

Stupeň lesku: hodvábny lesk

Nanášanie: nanáša sa prírodnou nefarbenou (bielou) textilnou tkaninou bez chlpov alebo štetcom

Spotřeba: Spotřeba oleje je závislá na druhu dřeva. Průměrně lze s 500 ml oleje ošetřit 3 až 8 m². U velmi savých druhu dřeva se zvyšuje výrazně spotřeba (3x až 4x) a doporučuje v tomto případě provést olejování dvakrát.

Teplota zpracování: je 10 °C až 30 °C, max. 85% relativní vlhkost. Optimální podmínky zpracování jsou: 20 – 23 °C, relativní vlhkost 50 – 65 %, vlhkost dřeva max. 12% u listnatých dřevin, 15% u jehličnatých dřevin. Při práci nevystavujte povrch přímému slunečnímu záření, vlhkosti a prašnému prostředí.

Doba schnutí: Při 20 °C a rel. vlhkosti 65% se olej vsákne do dřeva za 10 – 30 minut. Odolnost vůči prachu je cca. po 10 hodinách. Povrch je znovu opracovatelný po 24. hodinách. Konečné vytvrdnutí oleje je po 2 až 4 týdnech. Během této doby plochu nezatěžujte a nevystavujte ji styku s vodou a vlhkostí. Výsledné technické vlastnosti výrobku mohou negativně během tvrdnutí ovlivnit následující nežádoucí vlivy: tekutiny, voda (i krátkodobě), vysoká vlhkost, nízké teploty, vysoký nebo žádný proud vzduchu. Schnutí respektive vytvrdnutí oleje probíhá oxidací, tedy reakcí se vzduchem a je typické zápachem oleje, proto je vhodné během tohoto období interiér častěji větrat, aby došlo k výměně vzduchu.

Doba skladování: minimálně 2 roky (v uzavřeném obalu a při pokojové teplotě)

Návod k použití

Příprava povrchu

Dřevěný povrch musí být suchý, zbaven prachu a mastnoty. Před nanášením oleje je důležité povrch jemně přebrousit smrkovým papírem. Čím je brus jemnější, tím bude povrch hladší. Pro neopracované dřevo doporučujeme broušení po směru fládru dřeva postupně smirkovými papíry o zrnitosti 180 až 320. Pro docílení hladkého povrchu se pokračuje broušením papíry o zrnitosti 320 až 600, těmito brusnými papíry se takto začíná brousit i již opracované dřevo.

Způsob použití

Naneste olej textilní tkaninou nebo štětcem na dřevěný povrch a nechte takto olej působit, aby se olej vsáknul do dřeva. Po 30 minutách se musí přebytečný tvrdý olej odstranit textilní tkaninou nebo gumovou stěrkou, jinak by byl povrch lepkavý! Poté vtírejte tkaninou olej do povrchu. Při vtírání oleje věnujte opět pozornost úplnému odstranění přebytečného oleje z plochy, jinak vzniknou lesklá, respektive lepkavá místa! Po 15 minutách lze celý proces nanášení oleje opakovat. Před nanesením další vrstvy oleje nejprve plochu jemně přebruste jemným abrazivním rounem (tkaninou), aby se odstranila zvednutá vlákna dřeva. Tím se dosáhne stejný rovnoměrný hedvábný povrch. Povrch je plně použitelný po 7 až 10 dnech a do této doby se nesmí olejovaný povrch čistit vodou.

bezpečnostné pokyny

Handry, ktoré boli namočené v oleji, sa môžu vznietiť !!!

Handry po použití vyperte vo vode a nechajte rozložené uschnúť na nehorľavej podložke, potom handry skladujte v uzavretej nádobe bez prístupu vzduchu napr. sklenená nádoba s uzáverom. Pokrčené handry nasiaknuté olejom nikdy nevyhadzujte do koša alebo popolnice! Použité štetce vymyte vodou. U samotného tvrdého oleja nehrozí samovznietenie.

Poradenství po telefonu

Príslušenstvo