HERMANN SACHSE Tvrdý olej na dřevo v sadě

775251

Přírodní tvrdý olej pro ošetření dřevěných kuchyňských desek, nábytku, desek stolů, podlah, schodů a vyřezávaných plastik 

Více informací

511 Kč

Skladem

Více informací

Tvrdý olej na dřevo v sadě HERMANN SACHSE

Skladová dostupnost

Zboží je na našem skladě, dodání je 1 až 2 pracovní dny.

Popis výrobku

Vysoce hodnotný zušlechťující tvrdý olej pro ošetření dřevěných povrchů v interiérech. Mimořádná odolnost ošetřených povrchů proti vlhkosti, špíně, mechanickému a chemickému poškození. Zachovává přirozené vlastnosti materiálu jako prodyšnost, pórovitost a schopnost difúze. Jedná se o olej, který zvýrazní strukturu dřeva a proniká do hloubky dřeva. Tento čistě přírodní olej bez příměsí chemických látek je vhodný pro ošetření dřevěných kuchyňských desek, pracovních desek, desek stolů, polic, regálů, je vhodný také na všechny typy dřevěných nelakovaných podlah, schodů a dřevěných polotovarů. Ošetřený povrch silně odpuzuje vodu, ale zůstávají přirozené vlastností dřeva.

Technické údaje

Složení: přírodní olej bez příměsí chemických látek

Odstín: bezbarvý s lehkým barveným medovým tónem

Stupeň lesku: hedvábný lesk

Nanášení: nanáší se přírodní nebarvenou (bílou) textilní tkaninou bez chlupů nebo štětcem

Spotřeba: Spotřeba oleje je závislá na druhu dřeva. Průměrně lze s 500 ml oleje ošetřit 3 až 8 m². U velmi savých druhu dřeva se zvyšuje výrazně spotřeba (3x až 4x) a doporučuje v tomto případě provést olejování dvakrát.

Teplota zpracování: je 10 °C až 30 °C, max. 85% relativní vlhkost. Optimální podmínky zpracování jsou: 20 – 23 °C, relativní vlhkost 50 – 65 %, vlhkost dřeva max. 12% u listnatých dřevin, 15% u jehličnatých dřevin. Při práci nevystavujte povrch přímému slunečnímu záření, vlhkosti a prašnému prostředí.

Doba schnutí: Při 20 °C a rel. vlhkosti 65% se olej vsákne do dřeva za 10 – 30 minut. Odolnost vůči prachu je cca. po 10 hodinách. Povrch je znovu opracovatelný po 24. hodinách. Konečné vytvrdnutí oleje je po 2 až 4 týdnech. Během této doby plochu nezatěžujte a nevystavujte ji styku s vodou a vlhkostí. Výsledné technické vlastnosti výrobku mohou negativně během tvrdnutí ovlivnit následující nežádoucí vlivy: tekutiny, voda (i krátkodobě), vysoká vlhkost, nízké teploty, vysoký nebo žádný proud vzduchu. Schnutí respektive vytvrdnutí oleje probíhá oxidací, tedy reakcí se vzduchem a je typické zápachem oleje, proto je vhodné během tohoto období interiér častěji větrat, aby došlo k výměně vzduchu.

Doba skladování: minimálně 2 roky (v uzavřeném obalu a při pokojové teplotě)

Návod k použití

Příprava povrchu

Dřevěný povrch musí být suchý, zbaven prachu a mastnoty. Před nanášením oleje je důležité povrch jemně přebrousit smrkovým papírem. Čím je brus jemnější, tím bude povrch hladší. Pro neopracované dřevo doporučujeme broušení po směru fládru dřeva postupně smirkovými papíry o zrnitosti 180 až 320. Pro docílení hladkého povrchu se pokračuje broušením papíry o zrnitosti 320 až 600, těmito brusnými papíry se takto začíná brousit i již opracované dřevo.

Způsob použití

Naneste olej textilní tkaninou nebo štětcem na dřevěný povrch a nechte takto olej působit, aby se olej vsáknul do dřeva. Po 30 minutách se musí přebytečný tvrdý olej odstranit textilní tkaninou nebo gumovou stěrkou, jinak by byl povrch lepkavý! Poté vtírejte tkaninou olej do povrchu. Při vtírání oleje věnujte opět pozornost úplnému odstranění přebytečného oleje z plochy, jinak vzniknou lesklá, respektive lepkavá místa! Po 15 minutách lze celý proces nanášení oleje opakovat. Před nanesením další vrstvy oleje nejprve plochu jemně přebruste jemným abrazivním rounem (tkaninou), aby se odstranila zvednutá vlákna dřeva. Tím se dosáhne stejný rovnoměrný hedvábný povrch. Povrch je plně použitelný po 7 až 10 dnech a do této doby se nesmí olejovaný povrch čistit vodou.

Bezpečnostní pokyny

Hadry, které byly namočené v oleji, se mohou samovznítit!!!

Hadry po použití vyperte ve vodě a nechte rozložené uschnout na nehořlavé podložce, poté hadry skladujte v uzavřené nádobě bez přístupu vzduchu např. skleněná nádoba s uzávěrem. Zmačkané hadry nasáknuté olejem nikdy nevhazujte do koše nebo popelnice! Použité štětce vymyjte vodou. U samotného tvrdého oleje nehrozí samovznícení.

Obsah sady

250 ml Tvrdý olej Hermann Sachse

1 ks brusné rouno, zrnitost 320, rozměr cca. 11 x 15 cm

3 ks hadřík pro nanášení oleje (na bázi celulózi, absorbující, nepouští vlákno)

3 ks ochranných rukavic, PE, velikost L

1 ks podrobný návod a tipy pro aplikaci a zpracování oleje v českém jazyce

Poradenství po telefonu

Příslušenství