HERMANN SACHSE Teakový tvrdý olej

Olej pro ošetření zahradního nábytku a teras z tvrdého exotického dřeva, teaku, massaranduby, eukaliptu, ale i jiných druhů dřeva, mahagonu, cedru, modřínu, aktátu

Více informací

589 Kč

  • 500 ml, plechovka

Skladem

Více informací

Teakový olej HERMANN SACHSE Teakholzöl (500 ml)

Skladová dostupnost

Zboží je obvykle na našem skladě, dodání je 1 až 2 pracovní dny.

Popis výrobku

Teakový olej je vhodný pro ošetření zahradního nábytku a teras z tvrdého exotického dřeva např. teaku, massaranduby, eukaliptu, ale i jiných druhů dřeva např. mahagon, cedr, modřín atd.

Teakový olej díky své viskozitě vniká hluboko do vláken tvrdého dřeva a chrání jej tak před povětrnostními vlivy. Nátěr teakovým olejem je vhodné provádět včas, aby se předešlo zašednutí dřeva, které se již obtížně napravuje.

Složení výrobku

Směr přírodních rostlinných olejů s tungovým olejem s příměsí terpentýnového balzámu

Technická data

Doba skladování: minimálně 2 roky (v uzavřeném obalu a při pokojové teplotě)

Vyrobeno v Německu

Obsah balení

500 ml

Návod k použití

Povrch musí být před aplikací suchý o očištěný od mastnot a prachu. Před olejování je důležité nejprve povrch přebrousit. Čím jemnější je brus, tím bude lakový povrch hladší. Vhodný je postupný brus papírem od zrnitosti 180 až po 320. Olej se nanáší štětcem nebo válečkem. Olej nanášejte do doby, než se na povrchu plochy vytvoří souvislá olejová vrstva. Po cca. 45 až 60 minutách odstraňte přebytečný olej z povrchu např. gumovou stěrkou. Poté ještě zbytku oleje vetřete hadrem do povrchu. Po cca. 24 hodinách vyleštěte plochu suchým hadrem. Po aplikaci oleje zamezte cca. 7 až 10 dnů styku povrchu s vodou. Použité množství oleje závisí na typu dřeva. U velmi nasákavých dřevin se výrazně zvyšuje spotřeba oleje (3x až 4x), protože se doporučuje provést olejování dvakrát. Druhé olejování se provádí po 24 hodinách.

Poradenství po telefonu

Příslušenství