ANTIK GREEF Šelaková sada na renovaci laku starožitného nábytku

779000

Kompletní startovací sada šelaku a příslušenství pro renovaci laku starožitného nábytku a hudebních nástrojů pro okamžité použití

Více informací

3 412 Kč

Skladem

Více informací

Šelaková sada na renovaci starožitného nábytku

Popis výrobku

Kompletní startovací sada obsahující bezbarvé šelakové politury a doplňkový materiál pro okamžité použití.

Skladová dostupnost

Zboží je na našem skladě, dodání je 1 až 2 pracovní dny.

Výhody výrobku

  • Sada obsahuje vše potřebné pro okamžité nanášení šelakového laku.
  • Vhodné na opravu starého šelaku nebo pro nanášení na nové surové dřevo.
  • Hloubka šelakového laku a vysoký lesk jsou úžasné a nepřekonatelné.
  • Šelakový povrch lze snadno oživit a renovovat.
  • Šelak je přírodní živice, která se rozpouští v lihu, je biologicky odbouratelná!
  • Šelak není jedovatý, používá se dokonce i ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu, je fyziologicky nezávadný!
  • Šelak neobsahuje jedovaté výpary z rozpouštědel, je bez zápachu a lze ho nanášet přímo v bytě.

Obsah sady:

1 ks Zacelovací bezbarvá šelakové politura 1 litr

1 ks Bezbarvá šelaková politura vrchní 0,5 litrů

1 ks Leštící olej 10 ml

1 ks Jemně mletá pemza 25 g

2 ks Polná (leštící tampón) z vlny, bavlny a lnu

3 ks Náhradní plátna pro polnou (leštící tampón)

8 ks Brusných papírů 11,5 x 7 cm, zrnitost 320

1 ks Brusná tkanina - flís 11,5 x 13 cm

1 ks Kostní klih 30 g

1 ks Injekční stříkačka 12 ml

1 ks Pár ochranných nitrolových rukavic

1 ks Podrobný návod a tipy na použití

Návod k použití

1) Napuštění dřeva

a) Přebruste dřevo brusným papíren až do zrnitosti 180

b) Pokud chcete zabarvit dřevo, tak použijte např. mořidlo na vodní bázi

c) Pokud obnovujete pouze vrchní vrstvu šelakového laku, tzn. bez vyplňování pórů dřeva, tak přejděte k bodu 3 b)

Pokud budete nanášet šelakovou polituru na nové surové nebo zcela obroušené dřevo tak postupujte následovně: Natřete štětcem základovou šelakovou polituru na surové dřevo. Šelakový lak se vsákne do dřeva, uvidíte i odstín dřeva, který bude mít lakovaný povrch. Pokud se na povrchu dřeva objeví skvrny, tak na těchto místech není dostatečně obroušen starý lak a nový lak nemůže proniknout do dřeva. Proto tyto to skvrny přebruste na dřevo a znovu neneste základový lak. Nechte lakovou vrstvu zaschnout přes noc cca. 12 hodin.

2) Vyplnění póru dřeva

a) Vyberte tampón (polnou) pro plnění póru dřeva. Tento tampón používejte v budoucnu vždy pouze již pro plnění pórů dřeva, protože přijde do styku s mletou pemzou. Tampón uchovávejte pro následné práce např. v uzavřené skleněné nádobě. Na nádobu označte nápisem: tampón na plnění pórů.

Pro vyplnění póru dřeva postupujte následovně: Zcela nový tampón je suchý, a proto je potřeba ho napustit základovou šelakovou politurou. Vezměte injekční stříkačku (10 ml) a  dovnitř do vlněné plstě aplikujte stříkačkou cca. 30 ml základové šelakové politury. Dále si na misku nasypte trochu jemně mleté pemzy. Sundejte vnější nasáknuté plátno z tampónu a na střed plátna naneste pemzu z misky. Plátno nanesenou pemzou bude uvnitř tampónu, vraťte zpět vnější plátno na tampón. (Pemza se tedy nachází mezi lněným vnější tkaninou a bavlněnou tkaninou. Pokud byste naprášili pemzu přímo na dřevo, tak se často stává, že se nanese příliš mnoho pemzy a následné broušení je příliš náročné.) Tímto tampónem nanášejte nepřerušovaným krouživými pohyby po ploše základový lak s pemzou. Uvedené množství laku by mělo stačit na plochu 50x50 cm. První základovou vrstvu šelaku nechte přes noc cca. 12 hodin zaschnout. U typů dřeva s velkými póry je potřeba tento postup několikrát opakovat. Mezi jednotlivými vrstvami vždy povrch přebruste brusným papírem o zrnitosti 400 a poté brusnou tkaninou – flísem.

3) Vrchní krycí politura

a) Vytváření zcela nové šelakové vrstvy laku.

Vezměte si tampón pro nanášení vrchní šelakové politury. Tento tampón následně uchovávejte ve skleněné uzavřené nádobě s nápisem: vrchní politura. Pozor nepoužívejte tampón s pemzou na vyplnění pórů dřeva!

Aplikujte dovnitř tampónu 10 ml šelakové vrchní politury, u zcela nové politury to může být i více. Na střed navlhčeného tampónu naneste 2 kapky leštícího oleje, aby byl pohyb tampónu po ploště plynulý a nelepil se na plochu. S jednou náplní tampónu se natře plocha o rozměrech cca. 150x50cm. Jakmile je laková náplň v tampónu spotřebovaná, tak opět doplňte do tampónu stříkačkou 10 ml šelakové politury a opět přidejte 2 kapky oleje. Tampónem nanášejte nepřerušovaným krouživými pohyby po ploše šelakový vrchní lak. Šelakové vrstvy lze nanášet několik dní po sobě.

b) Nanášení nové vrstvy šelaku na starší vrstvu šelaku.

Přebruste lehce starou lakovou vrstvu brusným papírem o zrnitosti 400 a odstraňte z plochy brusný prach. Následně Aplikujte dovnitř tampónu 10 ml šelakové vrchní politury, u zcela nové politury to může být i více. Na střed navlhčeného tampónu naneste 2 kapky leštícího oleje, aby byl pohyb tampónu po ploště plynulý a nelepil se na plochu. Tampónem nanášejte nepřerušovaným krouživými pohyby po ploše šelakový vrchní lak. Naneste 2 až 3 vrstvy laku.

Návod na použití (Technický list) ke stažení zde

Poradenství po telefonu

Příslušenství