Renovační sada dřevěného zahradního nábytku Zobrazit větší

HERMANN SACHSE Renovační sada dřevěného zahradního nábytku

771814

pro na vyčištění, údržbu a impregnaci dřevěného nelakovaného zahradního nábytku a teras

Více informací

1 172 Kč

Skladem

Více informací

Renovační sada dřevěného zahradního nábytku HERMANN SACHSE

Čistič zašedlého dřeva 1 litr + Teakový olej 500 ml

Skladová dostupnost

Zboží je obvykle na našem skladě, dodání je 1 až 2 pracovní dny.

Popis výrobku Čistič zašedlého dřeva

Vysoce účinný bezbarvý gelový čistič a rozjasňovač na vodní bázi bez obsahu chlóru pro intenzivní hloubkové čištění venkovního dřeva, které je zašedlé díky venkovnímu počasí. Odstraňuje také špínu, prach, mastnotu a další nečistoty způsobené běžným používáním. Na rozdíl od bělících čističů a čističů na bázi chlóru nenarušuje dřevěná vlákna a navrací dřevu původní jasný a živý vzhled. Po vyčištění dřeva je vhodné dřevo následně ošetřit například teakovým tvrdým olejem.

Složení výrobku

voda, kyselina šťavelová, methylcelulóza, emulgátor na rostlinné bázi

Popis výrobku Teakový olej

Teakový olej pro ošetření zahradního nábytku a teras z tvrdého exotického dřeva např. teaku, massaranduby, eukaliptu, ale i jiných druhů dřeva např. mahagon, cedr, modřín atd. Teakový olej díky své viskozitě vniká hluboko do vláken tvrdého dřeva a chrání jej tak před povětrnostními vlivy. Olej je bez zápachu, odpuzuje vodu a nečistoty, vytváří rovnoměrný hedvábný povrch. Olej se snadno nanáší a napouští do dřeva. Nátěr teakovým olejem je vhodné provádět včas, aby se předešlo zašednutí dřeva, které se již obtížně napravuje.

Složení výrobku

směr přírodních rostlinných olejů s tungovým olejem s příměsí terpentýnového balzámu

Technická data

Vydatnost sady čističe+oleje: cca.na 8 m² dřevěné plochy

Doba skladování: minimálně 2 roky (v uzavřeném obalu a při pokojové teplotě)

Vyrobeno v Německu

Obsah balení

1 litr, plastový kanystr - čistič zašedlých povrchů

500 ml, plechovka - teakový olej

Návod k použití

Čištění 

Před použitím krátce protřepejte a nanášejte štětcem na dřevěné povrchy. Nezpracovávejte na přímém slunci, jinak odšeřovač příliš rychle zaschne. Nechte působit 10-15 minut a poté setřete tvrdým kartáčem nebo abrazivním rounem s přídavkem vody. Důkladně opláchněte vodou a po odstranění nečistot nechte dřevo důkladně vyschnout (cca 1-2 dny). Po této úpravě je dřevo hrubé a opotřebované. Před další úpravou povrchy dobře obruste brusným papírem a ošetřete například teakovým tvrdým olejem. Poznámka: Při vysokých teplotách dřevo před ošetřením mírně navlhčete.

Olejování

Povrch musí být před aplikací suchý o očištěný od mastnot a prachu. Před olejování je důležité nejprve povrch přebrousit. Čím jemnější je brus, tím bude lakový povrch hladší. Vhodný je postupný brus papírem od zrnitosti 180 až po 320. Olej se nanáší štětcem nebo válečkem. Olej nanášejte do doby, než se na povrchu plochy vytvoří souvislá olejová vrstva. Po cca. 45 až 60 minutách odstraňte přebytečný olej z povrchu např. gumovou stěrkou. Poté ještě zbytku oleje vetřete hadrem do povrchu. Po cca. 24 hodinách vyleštěte plochu suchým hadrem. Po aplikaci oleje zamezte cca. 7 až 10 dnů styku povrchu s vodou. Použité množství oleje závisí na typu dřeva. U velmi nasákavých dřevin se výrazně zvyšuje spotřeba oleje (3x až 4x), protože se doporučuje provést olejování dvakrát. Druhé olejování se provádí po 24 hodinách.

Příslušenství